Generalforsamling og underholdning 2019
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Saturday, August 31 2019 3:00PM
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
Isabel Schwartzbach med pianist underholder efter generalforsamlingen.
Repertoiret ligger primært i klassiske musicals. Der bliver taget udgangspunkt i de roller, Isabel selv har spillet. Det vil f.eks. være fra West Side Story, Phantom of the Opera, Sound of Music, Mød mig på Cassiopeia (musens sang) og lignende musicals, som ligger i krydslandet mellem musicals og operetter.
Derudover kombinerer Isabel det gerne med en enkelt operaarie f.eks. O Mio Babbino af Puccini og evt. nogle danske sange.
Isabel bliver akkompagneret af pianisten Christian Berg, der bl.a. er kapelmester på Ganløse Revyen.
Et hvidt og åbent telt favner børn og voksne på tryg og nænsom vis. I himmelteltet er der lyst og fuld af stjerner med låger, der kan åbnes, og som gemmer på spændende overraskelser og små fortællinger. Alder 2-4 år.
FYRTØJET får nyt liv i denne sansemættede familieforestilling, hvor teater, streetdance, 3D-animation og musik smelter sammen til den evigt aktuelle historie om mod, handlekraft, håb og tilgivelse. Fra 7 år.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.