Love me Kenter
Tommy Kenter og AnnMari Max Hansen i forrygende show med sange og sketches om parforholdets forunderlige faser. Kærligt og komisk, morsomt og melankolsk - og med stof til eftertanke.
Læs mere
Tommy Kenter og AnnMari Max Hansen i forrygende show med sange og sketches om parforholdets forunderlige faser. Kærligt og komisk, morsomt og melankolsk - og med stof til eftertanke.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 09. Oktober 2024 19:30
KENTEX Entertainment præsenterer LOVE ME KENTER
LOVE ME KENTER er en forrygende forestilling med musik, komik og alvor, måske som et alternativ til de unges stand-up, og med et kig ind i mere modne relationer.
Det hele bliver krydret med musikalsk ledelse ”på alle tangenter” af de to erfarne og vidunderlige musikere Jens Krøyer/Esben Just.
Glæd jer til en blanding af vidunderlige sange og skønne sketches. En forestilling om ægteskabet i forskellige stadier af harmoni og gru. Kort sagt – EN FORESTILLING I LYST OG NØD
Medvirkende: Tommy Kentner og AnnMari Max Hansen
Musikere: Jens Krøyer og Esben Just
Instruktion: Martin Miehe-Renard
Tekst: AnnMari Max Hansen, Tommy Kenter og Finn Søeborg
Komponist: Aage Stentoft, Ray Henderson, Charlie Chaplin m.fl.
Producent: KENTEX Entertainment
En danseforestilling, hvor maleren Michael Kviums amorfe kroppe levendegøres med sang og musik i et samspil mellem maleri og danser. En lækkerbisken for alle Kvium- og dansefans. Introduktion kl. 18.45.
Mogens Amdi Petersen og Twindbevægelsen har sat dybe spor i Danmark. I AMDI mødes virkelighed og fiktion.. En fortælling om fællesskab, idealisme og magt. Intro v/ Thure Lindhardt kl. 18.30.
Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om sære ting, der sker – og altid med noget, der løser sig til sidst. Alder: 5-10 år.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.