Generalforsamling og underholdning 2019
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 31. August 2019 15:00
Dagsorden ifølge vedtægter.
Efterfølgende underholdning:
Isabel Schwartzbach med pianist underholder efter generalforsamlingen.
Repertoiret ligger primært i klassiske musicals. Der bliver taget udgangspunkt i de roller, Isabel selv har spillet. Det vil f.eks. være fra West Side Story, Phantom of the Opera, Sound of Music, Mød mig på Cassiopeia (musens sang) og lignende musicals, som ligger i krydslandet mellem musicals og operetter.
Derudover kombinerer Isabel det gerne med en enkelt operaarie f.eks. O Mio Babbino af Puccini og evt. nogle danske sange.
Isabel bliver akkompagneret af pianisten Christian Berg, der bl.a. er kapelmester på Ganløse Revyen.
Nihilisten Marsault involveres efter sin mors begravelse i begivenheder, der fører til arrestation og retssag for mord. Musik og humor er essentielle i Teatret Møllens opsætning af Albert Camus’ klassiker.
Oplev et musikalsk og muntert højskoleophold i Velling med forestillingen METER I SEKUNDET, baseret på Stine Pilgaards bestseller. I Folketeatrets version synger publikum med, mens de møder romanens farverige personer.
Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om sære ting, der sker – og altid med noget, der løser sig til sidst. Fem vedkommende og vigtige fortællinger med kærlighed som den røde tråd. Alder fra 5 år.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.